ZİNADAN OLAN ÇOCUĞUMU KÜRTAJLA ALDIRDIM. NASIL TEVBE EDEBİLİRİM?

SORU: Selamun aleyküm hocam ben iki ay kadar önce doğurmam bana sıkıntı yaratacak bir bebeği aldırdım evli değilim zinadan sonra olan bi bebekti ve sonradan o bebeğin acısıyla birlikte dine döndüm kapandım namaza başladım elhamdülillah sürekli tövbe ediyorum Allaha yöneldim çok şükür başka neler yapabilirim hakkına girdiğim bebeğimin günahının üzerimden kalkması için yada affedilmez bir günahmıdır teşekkür ederim.

Soran: Melis can - 20.04.2015

CEVAP: ve aleykumus selam ve rahmetullah. Öncelikle Allah'ın size haram kılmış olduğu fiiller yapmış olduğunuzu belirtmiş olalım. Yapmış olduğunuz işler İslam'ın temel esaslarına aykırıdır. Zaten bunun farkına varmış olmanızdan ve tevbe etmekte olduğunuzdan dolayı konunun bu tarafını uzatmak istemiyoruz. Biz de sizin için istiğfar etmekteyiz.

Kişi ölmeden önce tevbe ettiğinde, affedilmeyecek günah yoktur. Şirkin affedilmeyecek olması, kişinin şirk üzere ölmesi halindedir. Yani günahların en büyüğü olan şirki bile, kişi dünyada tevbe ettiğinde Allah affediyor. Bolca tevbe edin.

İslam bir devlet dini olduğundan, suçların ahirette bir cezası olduğu gibi bazı suçların dünyada da cezası vardır. Tevbe ederek ahiretteki cezasından kurtulmak mümkün ise de dünyadaki ceza mutlaka ödenmek zorundadır. Çocuğunuzu aldırmış olmanızdan dolayı gurre adı verilen cezayı ödemeniz gerekiyor olabilir. Bunun kesin tespiti için detaylı görüşebileceğiniz bir hocayla yüz yüze görüşmelisiniz. Dilerseniz facebook.com/nebevihareketdernegi linkini tıklatarak mesajlar bölümünden hocamızla görüşmeniz mümkün olabilir.

Ayrıca size tavsiyemiz, yaşadığınız şehirde veya ilçede İslam'ı iyi yaşamaya çalışan insanlarla birlikte olmanızdır. Yaşadığınız şehri yine facebook adresimiziden mesaj olarak yazarsanız, sizi yönlendirebileceğimiz dernek veya vakıflar olabilir. Her durumda burada yazdıklarınız kimseye belirtilmeyecektir. Allah yardımcınız olsun.

Ebû Saîd Sa'd b. Mâlik b. Sinân el-Hudrî'den rivâyet edildiğine göre Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: 'Sizden evvelkiler içinde bir adam vardı. 99 kişi öldürmüştü. Sonra dünyanın en büyük âlimi kimdir, diye soruşturdu. Ona bir âbid gösterildi. Bunun üzerine o âbidin yanına gitti; 99 adamı öldürdüm, tevbe etsem olur mu, diye sordu. Âbid, kabul olmaz, dedi. Bunun üzerine o adam o âbid kişiyi de öldürdü, onunla 1oo'ü doldurdu. Sonra yeryüzü halkının en büyük âlimini sorup araştırdı, ona alim bir kimseyi tavsiye ettiler. Âlime 1oo adam öldürdüm, tevbe etsem kabul olur mu, diye sordu. Alim, evet, seninle tevbe arasına kim girebilir. Filân yere git, Allâh'a ibadet ile meşgul insanlar vardır, onlarla beraber Allâh'a ibadet et, memleketine dönme. Zîrâ orası fenâ bir yerdir, dedi. Bunun üzerine adam yola çıktı yarı yola vardığında öldü. Rahmet melekleri ile azap melekleri bu adam hakkında münakaşa ettiler. Rahmet melekleri: Bu adam, candan tevbe ederek geldi, dediler. Azap melekleri: Bu adam hiçbir iyilik işlememiştir, dediler. Bunun üzerine insan kıyafetinde bir melek bunların yanına geldi. Melekler onu aralarında hakem yaptılar. Melek şöyle dedi: İki taraftaki mesafeyi mukayese edin. Hangi tarafa daha yakın ise, adam o tarafındır. Mesafeyi ölçtüler, adamı varacağı yere daha yakın buldular. Bundan dolayı onu rahmet melekleri aldılar.' (Sahih)

Hoca: Yasin KARATAŞ    Hocanın Facebook Sayfası   Hocanın Twitter Sayfası