EPİLASYON YAPTIRMAK CAİZ MİDİR?

SORU: Selamun aleykum hocam vücudumun genelinde siyah siyah beni rahatsiz eden pek çok kıl var. Sbuna yüzüm de dahil olmak üzere. Henuz bekar bi genç iz olduğum için annem ve babam sicak bakmiyorlar tüyleri yok etmeme, anca evleninde diyor annem. Bu tüyleri devamli aldirmam yahut epilasyon tedavisiyle kurtulmam cazid midir ?
2- Evlenecegimiz insana temiz gozukmek için kendimizin gücü yetmedifi avret bolgesi gibi yerleri 'ES' için kuafor gibi yerlere temizlettirmek ne kadar doğru olur ??

Soran: mucahide - 11.09.2015

CEVAP: ve aleykumus selam ve rahmetullah. Hanımlar çirkinlikleri giderecek müdahalelerde bulunabilirler. Bundaki maksat güzelleşmeye çalışmak değil, kötü görüntüyü gidermek olmalıdır. Bu sebeple kadınlarda normal kabul edilmeyen tüylerin alınması, aldırılması, geçici veya kalıcı yöntemlerle yok edilmesi caizdir; bazen vacip olur. Bunu yaparken göbek ile diz kapağı arasını eşi dışında kimseye göstermemesi ve elletmemesi gerekmektedir. Bu hassasiyeti korumakla beraber Müslüman olmayan bir bayan da Müslüman bayana göre erkek hükmündedir. Bu sebeple Müslüman olmayan bir kuaföre vs. de gitmemelidir. Allahu A`lem

Hoca: Yasin KARATAŞ    Hocanın Facebook Sayfası   Hocanın Twitter Sayfası