TEVHİDİ MÜSLÜMANLAR HANGİ KİTAPLARI OKUMALIDIR?

SORU: es selamu aleyküm hocam..tevhid ehli bir müslüman'ım çok şükür rabbimiz bize hidayet etti.hocam bız gencler olarak tevhid ehli müslümanlar gercekten cok ilimsiziz..ilim kendimiz öğrenmek için ne yapmalıyız..ve hangi kitaplardan başlamalıyız..nesaiatınızı beklıyoruz hocam.selametle kalın.

Soran: islamadina - 18.10.2015

CEVAP: ve aleykumus selam ve rahmetullah. Tespitinize katılmamak mümkün değil, malesef. Müslümanlar öncelikle ilmin kitaptan değil hocadan öğrenilmesi gerektiğini, ders almak için gerekiyorsa ilim yolculuğu yapmak gerektiğini bilmelidirler. İmkan varsa içinizden birini, imkanlarını sağlayarak ilim okumaya ayırmalısınız. Evet bu zaman alacak olan bir iştir fakat öyle veya böyle zaman zaten geçiyor. İçinizdeki gençleri gönderin medrese okusunlar, sonra da gelip size hoca olsunlar. Siz de bu kardeşinizin maddi ihtiyaçlarını imkan nispetinde karşılamaya çalışın. Ümmetin ilim ve cihattan başka bir kurtuluşu yoktur. İlme yapılan yatırım, kârını ahirette de getirecek bir kazanç kaynağıdır, ihmal etmeyin.

Bir hocadan ders almaya başladıktan sonra artık onun yönlendirmesine göre muhtelif kitapları okursunuz. Kitap okuyarak kendini geliştirmiş ve böylece âlim olmuş kaç âlim gösterebilirsiniz? Etrafınızda şu anda hemen bir hoca bulamıyorsanız, yaşadığınız yeri özelden bize bildirmeniz durumunda imkan nispetinde sizi yönlendirmeye çalışırız. Allah çalışmalarınızı bereketlendirsin.

Hoca: Yasin KARATAŞ    Hocanın Facebook Sayfası   Hocanın Twitter Sayfası