EMİNOTO ÇEKİLİŞLE ARABA ALMAK CAİZ MİDİR

SORU: Esselamu aleykum warahmetullah hasan hocam öncelikle sizleri Allah için çok seviyoruz.Rabbim bir an önce suriyede kardeşlerimize islam devleti kurmayı nasip eylesin.Hocam benim sorum şu olacak
Emin oto sistemini anlatayım alıntıyla"""Halk arasında sıkça yapılan altın günü model olarak alınan bu sistemde otomobil almak isteyen kişiler bir araya gelerek bir grup oluşturur. Çekilişli sistem, her ay bir kişinin otomobilini alması esasına dayanır. Kişiler faiz ya da vade farkı ödemeden sırasıyla otomobillerini alır. Mesela 20 ay taksitle otomobil aldığınızı düşünelim. 20 ay taksit aynı zamanda 20 kişiden oluşan bir gruptur ve yapılan çekiliş sonucu 20 ay boyunca her ay bir kişi otomobilini alır. Belli mi olur bu ay bir taksitle otomobil alma şansını yakalarsınız."" diye bir sistem acaba bu sistemle araç almak caiz midir..

Soran: Mu'min - 20.07.2013

CEVAP: ve aleykumus selam ve rahmetullah. Öncelikle belirtmek isteriz ki Muhterem Hasan Hocamız'ı biz de çok seviyoruz fakat sitemizdeki soruları cevaplayan, Hasan Hocamız değildir. Sormuş olduğunuz sorunun cevabını burayı tıklatarak öğrenebilirsiniz.

Hoca: Yasin KARATAŞ    Hocanın Facebook Sayfası   Hocanın Twitter Sayfası